Ogłoszenia Duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 2026 r.
niedziela 07.06.2026
- Dziś X Niedziela zwykła. Na zakończenie Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
- Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
- Trwa miesiąc czerwiec - zapraszam na nabożeństwo ku czci NSPJ od wtorku do soboty 15 min. przed mszą, a w niedzielę odśpiewanie litanii o godz. 8.00.
- W czwartek na zakończenie oktawy o godz. 17.00 Msza święta w intencji ofiarodawców i przygotowujących ołtarze Bożego Ciała i ich rodzin oraz zaangażowanych w procesję, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego oraz procesja wokół kościoła z zatrzymaniem przy ołtarzach. Na zakończenie uroczystości poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zapraszam wszystkich serdecznie oraz całą asystę jak w Boże Ciało: ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dziewczynki sypiące kwiaty, górników, strażaków, żywy różaniec.
- W piątek uroczystość NSPJ. W czasie nabożeństwa akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również światowy dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
- W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O 16.30 rozpocznie się kolejne nabożeństwo fatimskie. Na początek odmówimy części światła różańca świętego (proszę o prowadzenie przez Żywy Różaniec), o 17.00 Msza, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii, po powrocie do świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie drugiej części różańca. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
- Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w uroczystościach Bożego Ciała. Szczególne słowa wdzięczności do osób które przygotowały ołtarze: Mieszkańców
Roździeńskiego – ołtarza przy „Grocie” i na „Rybce”, Mieszkańców Górki – ołtarza na osiedlu, Mieszkańców bloków przy kopalni i ul. Sulińskiego domy prywatne – ołtarza przy bocznym wejściu do kościoła, a także udekorowały domy i okna. Dziękuję całej asyście: górnikom i panu strażakowi, żywemu różańcowi, ministrantom, dziewczynkę sypiącą kwiaty, dzieciom komunijnym, pani organistce, panu kościelnemu oraz pozostałym uczestnikom za wspólną modlitwę. Wszystkim niech Bóg wynagrodzi błogosławieństwem w życiu. - Bóg zapłać wszystkim za wszelką troskę – duchową i materialną o dobro naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za ofiary w miesiącu maju. Niech Bóg wynagradza wszystkich ofiarodawców potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Bóg zapłać rodzicom dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii ofiarę w kwocie 300 zł. która w części pokryła zakup do użytku w parafii nowego kropidła i kociołka na wodę święconą.
- Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę pani: Krystynie. Panu Kazimierzowi za dekorację na miesiąc czerwiec.
- O porządki na następną niedzielę proszę mieszkańców ul. Sulińskiego – bloki na Górce, bl. 37 mieszkania nr 14 do 27.
- Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zwróciło się z prośbą o wzięcie naszej parafii w akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” i wesprzyj z nami Kościół na Wschodzie gdzie mieszkają nasi Rodacy. Zbiórka odbywać się będzie do 15 lipca. Proszę o zabranie ulotki i zaznajomienie się z tą inicjatywą. Elektrośmieci można składać na placu kościelnym przy budynku gospodarczym od strony kościoła pół godziny przed odprawianymi w naszym kościele mszami i w czasie ich trwania. Za wzięcie udziału
w akcji serdecznie dziękuję. - Na rozpoczynający się nowy tydzień niech Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie nam Błogosławi. Szczęść Boże.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
niedziela 17.05.2026
niedziela 10.05.2026
niedziela 03.05.2026
niedziela 26.04.2026
niedziela 19.04.2026
niedziela 12.04.2026
niedziela 05.04.2026
niedziela 29.03.2026
niedziela 22.03.2026
niedziela 15.03.2026
niedziela 08.03.2026
niedziela 01.03.2026
niedziela 22.02.2026
niedziela 15.02.2026
niedziela 08.02.2026
niedziela 01.02.2026
niedziela 25.01.2026
niedziela 18.01.2026
















